RED BULL RACING PREDSTAVIO BOLID S KOJIM ĆE BRANITI DVOSTRUKU TITULU – RB19!

Prošlogodišnji prvak Formule 1, Oracle Red Bull Racing Team, u Svjetsko prvenstvo Formule 1 2023. kreće s bolidom naziva RB19, a isti je u petak 3.2.2023. poslijepodne predstavljen javnosti u New Yorku. 

Iza Red Bull Racinga fantastična je 2022. godina. Prvi put nakon 2013. Red Bull Racing Team postali su konstruktorski prvaci svijeta u Formuli 1, a Max Verstappen došao je do svoje druge uzastopne vozačke titule. Red Bull je pobijedio na 17 utrka u prošloj sezoni, a pritom je Nizozemac upisao rekordnih 15 uspona na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. 

Naravno, nakon takve sezone i svega prikazanoga na stazama diljem svijeta, u Svjetsko prvenstvo Formule 1 2023. Red Bull Racing ulazi kao prvi favorit. Cilj momčadi je obraniti obje titule, a vozačku će postavu ponovno činiti Verstappen i Sergio Perez. U ulozi rezervnog vozača sada je iskusni Australac Daniel Ricciardo, a momčad će i dalje voditi Christian Horner. 

Svi su oni bili u New Yorku na događaju kojim je službeno počela nova sezona za Red Bull Racing i na kojem je prezentiran novi bolid RB19.

Snimku možete pogledati ovdje: 

https://www.youtube.com/watch?v=18AVs8gAS4A&t=1s  

Horner je na početku naglasio jačanje popularnosti Formule 1 na teritoriju Sjedinjenih Američkih Država pa objasnio da je i to dijelom razlog zašto je Red Bull za svoj početak sezone izabrao baš New York. Također, najavio je da će Red Bull imati specijalni dizajn bolida na američkim utrkama ove sezone, a zaduženi za to bit će fanovi. Dotaknuo se potom i očekivanja od sezone koja kreće za nešto više od mjesec dana. 

“Bit će nevjerojatna sezona jer naši rivali sigurno nisu mirovali. Očekujemo dobar Ferrari, dobar Mercedes, no u ovo doba godine uvijek ima puno nepoznanica. Sezona će biti duga, od ožujka do studenoga, i sigurno će svi imati uspone i padove tijekom prvenstva”, rekao je šef Red Bullove momčadi. 

Sljedeći se na pozornici pojavio rezervni vozač momčadi, Daniel Ricciardo. On je na kraju prošle sezone završio svoju ne baš uspješnu avanturu s McLarenom, a budući da nije pronašao drugi stalni angažman, prihvatio je poziv Red Bulla i vratio se u momčad iz koje je otišao na kraju 2018. 

“Ovo je kao povratak kući. Bit ću na nekim utrkama kako bih pomogao u razvoju bolida i radit ću dosta u simulatoru. Nastojat ću pomagati momčadi koliko god ću moći, naravno to će sad u većoj mjeri biti iza kulisa”, rekao je Australac. 

Konačno, u prvi plan su došli i aktualni vozači – Verstappen i Perez. Za njih je Horner rekao da vjerojatno čine najbolju vozačku postavu koju je Red Bull ikada imao, uz dodatak da je momčad jako sretna što ih ima. 

Prošlogodišnji prvak svijeta izjavio je sljedeće: “Jako smo uzbuđeni zbog dolaska ovdje, imat ćemo tri utrke u SAD-u ove godine. Ponovno smo jako optimistični pred početak sezone i nastojat ćemo obraniti osvojene titule. Nitko nije savršen i uvijek trebate težiti napretku, uvijek imate nešto za naučiti pa tako i mi.” 

Verstappen je u najvećem broju prošlogodišnjih utrka bio neuhvatljiv za konkurenciju pa tako i za svog timskog kolegu Pereza. 

“Cilj je nastaviti s razvojem. Želja nam je biti još bolji nego prošle godine, iako ćemo teško to postići. Puno smo radili tijekom zime. Čeka nas jako dugačka sezona pa se moramo pobrinuti da imamo dovoljno energije za cijelo prvenstvo”, poručio je Meksikanac. 

Naposljetku, službeno je potvrđena suradnja između Forda i Red Bull Racinga oko proizvodnje pogonskih jedinica za novu eru Formule 1 koja kreće 2026. Počevši s 2023. Ford i Red Bull Powertrains udružuju snage i razvijat će pogonsku jedinicu nove generacije, koja će pokretati bolide Red Bull Racinga i AlphaTaurija od 2026. pa minimalno do 2030. 

“Fordov povratak u Formulu 1 s Red Bull Racingom pokazuje smjer u kojem želimo ići s ovom kompanijom. Formula 1 bit će vrlo efektna platforma za inovacije, dijeljenje ideja i tehnologija te angažiranje s desecima milijuna novih mušterija”, rekao je predsjednik i CEO Forda Jim Farley. 

Mi se svakako vjerujemo u nove pobjede Red Bull Racing tima za čije će se bolide i ove sezone pobrinuti Mobil 1 motorno ulje!

Copyright © 2020 Plattner Croatia
|
Website Terms & Conditions
closearrow-circle-o-downbars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram