Republike Austrije 23, 10000 Zagreb | Tel: +385 1 370 55 91 | e-mail: office@plattner.hr
Mobil TM

Kontakt

Sjajni rezultati za Red Bull i Mobil 1 u Monacu i Kanadi

12.06.2018

Daniel Ricciardo bio je dominantan cijeli trkaći vikend u Monacu. Australski vozač je uz pomoć Mobil 1 maziva bio najbrži na svim treninzima, u kvalifikacijama i u samoj utrci, a na postolje se već u sljedećoj utrci u Kanadi, s osvojenim trećim mjestom, popeo i njegov momčadski kolega Max Verstappen.

Daniel Ricciardo zasluženo je popio šampanjac iz svoje vozačke tenisice. Bio je najbrži na svim slobodnim treninzima, u kvalifikacijama i utrci od starta do cilja. To je ono što se računa, inače cijela utrka i nije pružala neka veća uzbuđenja. Šesta utrka ovogodišnjeg prvenstva F1 bila je klasična procesija sa štednjom guma, u kojoj je čak i Max Verstappen, koji je kretao s posljednje pozicije, bio discipliniran i nije napravio sudar. Vettel, koji je na kraju zauzeo drugo mjesto, nije ozbiljnije ni pokušao napasti Ricciarda, žalio se na svoju instrument tablu i čuvao gume, a slično je radio i Hamilton, koji se na kraju dovezao do treće pozicije, žaleći se na gume. Očigledno, konstrukcija današnje Formule 1 u Monacu praktično u potpunosti eliminira mogućnost obilaženja.

Odustajanja je bilo malo. Fernandu Alonsu je dvadesetak krugova prije kraja otkazao mjenjač, a mladi Charles Leclerc je zbog otkazivanja kočnica na Sauber Alfa Romeu udario Brendona Hartleyja, koji se borio za svoj prvi pristojan plasman u Toro Rosso Hondi. Nažalost, obojica su tu završili utrku. Plasmanom u Monacu mogu biti zadovoljni Esteban Ocon, koji je stigao do šeste pozicije, te ponovno vrlo solidni Pierre Gasly za Toro Rosso Hondu, koji je i na slobodnim treninzima i kvalifikacijama bio brz. Čak i Verstappen, koji je kretao s posljednje 20. pozicije, može smatrati uspjehom deveto mjesto i dva osvojena boda.

Na kraju, rezultat je ono što se pamti. Ricciardo je zasluženo pobijedio uz pomoć Mobil 1 maziva u njegovom bolidu i tako poboljšao svoje pregovaračke pozicije oko angažmana i honorara za sljedeću godinu.

A na stazi Gilles Villeneuve u Kanadi nastavljen je niz odličnih rezultata momčadi Red Bull. Max Verstappen odličnom je vožnjom stigao do plasmana na podij i trećeg mjesta, dok je Daniel Ricciardo utrku završio na četvrtoj poziciji te uspio cijelu utrku iza sebe zadržati aktualnog prvaka svijeta Lewisa Hamiltona.
Iduća utrka vozit će se nakon 27 godina ponovno na stazi Paul Ricard u Francuskoj 24. lipnja. Na čuvenoj stazi koja se nalazi na Azurnoj obali posljednja utrka vožena je 1990. godine, kada je pobijedio Alain Prost u McLarenu.

Daniel Ricciardo bio je dominantan cijeli trkaći vikend u Monacu. Uz pomoć Mobil 1 maziva bio je najbrži na svim treninzima, u kvalifikacijama i u samoj utrci, a na postolje se već u sljedećoj utrci u Kanadi, s osvojenim trećim mjestom, popeo i njegov momčadski kolega Max Verstappen.
12.06.2018 Max Verstappen uz Mobil 1 do pobjede u Meksiku
Max Verstappen savršeno je odvozio utrku za Veliku nagradu Meksika i potpuno zasluženo stigao do pobjede
29.10.2018 Ricciardo, Red Bull i Mobil 1™ do pobjede u Kini
Posljednja utrka Formule 1, ona za Veliku nagradu Kine, utrka s dva poluvremena, donijela je pobjedu onome tko je skoro ispao iz kvalifikacija - Danielu Ricciardu i njegovom Aston Martin Red Bullu s Mobil 1™ mazivima.
26.04.2018 Red Bull i Ricciardo najbrži prvog dana testiranja
Prvi dan službenog testiranja bolida Formule 1 na stazi Circuit de Barcelona-Catalunya pored Barcelone pripao je Danielu Ricciardu u Aston Martin Red Bull bolidu.
27.02.2018 Ili Mercedes ili problem
Dvostruki prvak svijeta Formule 1 Fernando Alonso i dalje tvrdi da se ne kaje zbog svoje odluke da napusti tim Ferrari i prijeđe u McLaren Hondu. I pored toga što je osvojio samo 11 bodova u 14 utrka, Španjolac je siguran da će njegov tim prije ili kasnije biti pobjednički.
07.10.2015
Posljednje novosti
Mobil Delvac™ proizvodi za laka gospodarska vozila
Najbrže rastući segment vozila u Europi su laka gospodarska vozila. Vrhunski Mobil Delvac™ proizvodi za laka gospodarska vozila olakšat će rad ovim vrijednim vozilima, a njihovim vlasnicima i operaterima donijeti uštede.
25.11.2019
Mobil 1™ ESP LV 0W-30 umjesto Mobil 1™ Fuel Economy 0W-30
Zadovoljstvo nam je predstaviti Mobil 1™ ESP LV 0W-30, potpuno nov proizvod, razvijen kako bi zadovoljio zahtjeve ACEA A5 / B5 i najnovije specifikacije Jaguar Land Rover STJLR.03.5007. Umjesto dosadašnjeg Mobil 1™ Fuel Economy 0W-30 sada nudimo novi Mobil 1™ ESP LV 0W-30.
19.11.2018
Verstappen moralni pobjednik VN Brazila
Iako nitko ne priznaje moralne pobjednike, Max Verstappen definitivno je moralni pobjednik VN Brazila